add-to-any - en to tr_TR translation catalogue (40 entries)

en: Share
tr_TR: Paylaş

en: Save
tr_TR: Kaydet

en: Subscribe
tr_TR: Üye ol

en: Bookmark
tr_TR: Yer imi

en: Show all
tr_TR: Hepsini göster

en: Show less
tr_TR: Özet göster

en: Find service(s)
tr_TR: Servis(leri) bul

en: Instantly find any service to add to
tr_TR: Hemen eklemek için her hangi bir servis bul

en: Powered by
tr_TR: Destekçi :

en: Bookmark in your browser
tr_TR: Yer imlerine ekle

en: Add to your favorites
tr_TR: Favorilere ekle

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
tr_TR: %s dizini oluşturulamadı. Bir üst dizinin yazılabilir olduğuna emin misiniz ?

en: Share/Save
tr_TR: Paylaş / Kaydet

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Settings saved.
tr_TR: Ayarlar kaydedildi.

en: bottom
tr_TR: Alt

en: top
tr_TR: Üst

en: top &amp; bottom
tr_TR: Üst ve Alt

en: Choose the services you want below. &nbsp;Click a chosen service again to remove. &nbsp;Reorder services by dragging and dropping as they appear above.
tr_TR: Aşağıda ki menüden  istediğiniz servisleri seçebilirsiniz. Seçilen bir servisi tekrar üzerine tıklayarak iptal edebilir ve seçilen servisleri fare ile taşıyarak sıralandırabilirsiniz.

en: Image URL
tr_TR: Resim URL'si

en: Text only
tr_TR: Sadece yazı

en: Placement
tr_TR: Yerleşim

en: Display at the %s of posts
tr_TR: Yazıların %s kısmında göster.

en: Display at the %s of posts on the front page
tr_TR: Anasayfada ki yazıların %s kısmında göster.

en: Display at the %s of posts in the feed
tr_TR: Besleme içerisinde ki yazıların %s kısmında göster.

en: Display at the %s of pages
tr_TR: Sayfaların %s kısmında göster

en: Menu Options
tr_TR: Menü özellikleri

en: Open the AddToAny Menu Styler in a new window
tr_TR: AddToAny menü stillendiriciyi ayrı pencerede aç

en: Open Menu Styler
tr_TR: Menü stilcisini aç

en: Paste the code from AddToAny's Menu Styler in the box below!
tr_TR: AddToAny menü stilcisinden aldığınız kodu aşağıda ki kutuya yapıştırın.

en: Advanced Options
tr_TR: Gelişmiş ayarlar

en: Cache AddToAny locally with daily cache updates
tr_TR: AddToAny dosyalarını günlük güncellemeler ile birlikte yerel önbelleğe al

en: Save Changes
tr_TR: Değişiklikleri kaydet

en: Are you sure you want to delete all AddToAny options?
tr_TR: Tüm AddToAny ayarlarını silmek istediğinize emin misiniz ?

en: Reset
tr_TR: Sıfırla

en: Like this plugin?
tr_TR: Bu eklentiyi beğendiniz mi ?

en: Need support?
tr_TR: Yardıma mı ihtiyacınız var ?

en: See the <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/add-to-any/faq/">FAQs</a>.
tr_TR: <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/add-to-any/faq/">Sık Sorulan Sorular</a>'da ara.

en: Search the <a href="http://wordpress.org/tags/add-to-any">support forums</a>.
tr_TR: <a href="http://wordpress.org/tags/add-to-any">Destek forumu</a>'nda ara.

en: Add/Remove Services
tr_TR: Servis Ekle / Kaldır
