add-to-any - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Share
fr: Partager

en: Save
fr: Enregistrer

en: Subscribe
fr: S'abonner

en: Bookmark
fr: Signet

en: Show all
fr: Montrer tout

en: Show less
fr: Montrer moins

en: Find service(s)
fr: Trouver des service(s)

en: Instantly find any service to add to
fr: Trouver instantan&eacute;ment des services &agrave; ajouter &agrave;

en: Powered by
fr: Propuls&eacute; par

en: Bookmark in your browser
fr: Ajouter un signet dans votre fureteur

en: Add to your favorites
fr: Ajouter &agrave; vos favoris

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
fr: Impossible de créer la bibliothèque 
    %s. Est-ce que son répertoire parent est modifiable par le serveur?

en: Share/Save
fr: Partager/Enregistrer

en: Settings
fr: Param&egrave;tres

en: Settings saved.
fr: Param&egrave;tres sauvegard&eacute;s.

en: bottom
fr: Bas

en: top
fr: Haut

en: top &amp; bottom
fr: Bouton haut
     &amp;

en: Choose the services you want below. &nbsp;Click a chosen service again to remove. &nbsp;Reorder services by dragging and dropping as they appear above.
fr: Choisissez les services que vous souhaitez ci-dessous. &nbsp;Cliquez sur un service choisi pour le retirer. &nbsp;R&eacute;organisez les services en les faisant glisser comme ils apparaissent ci-dessus.

en: Image URL
fr: URL de l'image

en: Text only
fr: Texte seulement

en: Placement
fr: Positionnement

en: Display at the %s of posts
fr: Afficher le bouton Partager/Enregistrer &agrave; %s des articles

en: Display at the %s of posts on the front page
fr: Afficher le bouton Partager/Enregistrer &agrave; %s des articles sur la page principale

en: Display at the %s of posts in the feed
fr: Afficher le bouton Partager/Enregistrer &agrave; %s des articles dans le flux

en: Display at the %s of pages
fr: Afficher le bouton Partager/Enregistrer &agrave; %s des pages

en: Menu Options
fr: Menu d'options

en: Open the AddToAny Menu Styler in a new window
fr: Ouvrir le menu de styles AddToAny dans une nouvelle fen&ecire;tre

en: Open Menu Styler
fr: Ouvrir le menu de styles

en: Paste the code from AddToAny's Menu Styler in the box below!
fr: Copier le code du menu de styles AddToAny dans la bo&icirc;te ci-dessous!

en: Cache AddToAny locally with daily cache updates
fr: Cache local 
    AddToAny avec les mise à jour journalières du cache

en: Save Changes
fr: Enregistrer les changements

en: Are you sure you want to delete all AddToAny options?
fr: Voulez-vous vraiment supprimer toutes les options de 
    AddToAny?

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Like this plugin?
fr: Aimez-vous ce plugiciel?

en: Need support?
fr: Besoin d'aide?

en: See the <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/add-to-any/faq/">FAQs</a>.
fr: Consultez la <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/add-to-any/faq/">FAQ</a>.

en: Search the <a href="http://wordpress.org/tags/add-to-any">support forums</a>.
fr: Faites une recherche dans le <a href="http://wordpress.org/tags/add-to-any">forums d'aide</a>.

en: Add/Remove Services
fr: Ajoutez/Supprimer les services
